Hiç onun yerine kendinizi koydunuz mu?

Önceki başlık Sonraki başlık Aşağa gitmek

Hiç onun yerine kendinizi koydunuz mu?

Mesaj  Puficik Bir 18/2/2008, 16:50

Hiç onun yerine kendinizi koydunuz mu? Sabah işe giderken birisi –sizi çok seven de olsa- hızlı hızlı yemeğinizi hazırlasa ve ikide bir de “ayağımın altında dolaşma” diye hafif yollu serzenişlerde bulunsa, üstüne üstlük büyük bir kapı üzerinize kapanıp dışarıdan da sesli sesli kilitlense ne hissedersiniz. Bütün gün evde yalnızsınız. Camda aynı manzara ve evde aynı sessizlik. Uyumak ve hayallere dalıp bu sıkıntıyı hafifletmek çare olur mu?

Ne yazık ki bir çok kedi dostu tek kedi ile yaşamayı tercih etmektedir. Ama kediler sosyal yaratıklardır ve şu dilimizden çok düşmeyen “Allah kimseyi yalnız bırakmasın” sözü bizler için olduğu kadar onlar için de geçerlidir. Özellikle çalışan kedi dostlarının kedileri gün boyu uzun saatler yalnız kalmakta ve bir de akşam yorgunluğu ile sevgi bekleyen bu minik dosta yeterince zaman ayrılamamaktadır. Bu sebeple “depresyon” ve “şişmanlama” yalnız ev kedilerini bekleyen talihsiz sonuçlardır.

Kediler çok hareket ve eğlence düşkünüdürler. Saatlerce yorulmadan oynayabilirler. Ama yalnız başına oyunun ne tadı olur ki? Bir arkadaş ile mırlaşmak, birlikte bir topun peşinde serüvenlere atlamak ve yorgunluk çöktüğünde birine sarılarak uyumak, çok şey istemek mi?

Evde yalnız kalmanın üzerine bir de alan sınırlaması gelince kediler için işin tadı iyice kaçıyor. Çeşitli sebeplerden ötürü kedi dostları kedilerini evde yalnız bıraktıklarında belli alanları da kapalı tutuyorlar. Eh bu durumda uyumaktan ya da zorunlu olarak miskinlik etmekten başka çare kalmıyor. Bu gönülsüz uykular ve hareketsizlik kilolara, egzersiz eksiklilerine ve ileride hastalıklara zemin hazırlıyor. Depresyon ya da hafif yollu keyifsizlik ise diz boyu.

Kedi dostlarına her zaman için tavsiye ediyoruz. Tek kedi yerine en azından bir kedi daha arkadaş olarak alın. Birçok kedi dostu iki kediye bakmanın daha zor olacağını ve ev alanını kontrol etmenin daha güç olacağını sanıyor. Tam tersi iki kedi birbirlerine arkadaşlık ettiklerinden dolayı hem size daha az bağımlı oluyor hem daha mutlu ve keyifli oluyor. Bir arkadaşımızın kedisi ile başı dertteydi. Onu sürekli oyun amaçlı da olsa ısırıyor ve gece gündüz uyutmuyordu. Çünkü daha bebekti ve sonsuz ilgi denizinde yüzüyordu. Nihayet bir kardeş kedi almaya ikna edebildik. Önce ısırmalar kesildi, sonra da akşam kaçamakları. Hatta şimdilerde kıskançlık krizlerinden kendini alamıyor. ( :-) ) “Ah bu ikisi varsa yoksa kendileri. Beni çoktan unuttular.” diyor.

“Yalnız insan hiç bir yere ulaşmayan merdivendir” demişti Zülfü Livaneli, sanatçının hoşgörüsüne sığınarak dizeyi şöyle değiştirelim “Yalnız kedi mutsuzluğa uzanan bir merdivendir.”

--Alıntıdır..

Puficik
mod
mod

Kullanıcı profilini gör

Geri: Hiç onun yerine kendinizi koydunuz mu?

Mesaj  Kuyu Cadısı Bir 18/2/2008, 18:10

valla ben düşünüyorum da keşke onun yerine ben olsaydım diyorum Laughing Laughing Laughing

Kuyu Cadısı
admin
admin

Kadın
İş/Hobiler : Tiyatro Oyuncusu / Gıda Teknikeri
Lakap : Kuyu Cadısı

Kullanıcı profilini gör http://www.minikdostum.tk

Mesaj  Puficik Bir 19/2/2008, 20:37

Bende onun yerinde olmak isterdim..Ne harika! Wink

Puficik
mod
mod

Kullanıcı profilini gör

Mesaj  Sponsored content Bugün 16:07

Sponsored content

Önceki başlık Sonraki başlık Sayfa başına dön